به سایت موسسه صندق بازنشستگی شرکت صنایع مس ایران خوش آمدید!

اخبار تازه

3

ایجاد جریان شفاف و روان اطلاعات در صندوق و شرکت های تابعه

ایجاد جریان شفاف و روان اطلاعات در موسسه صندوق و شرکتهای تابعه و ایجاد اشتراک منافع صندوق و بازنشستگان و مشارکین آن و همچنین استفاده از تجربیات بی بدیل بازنشستگان در جهت پیشبرد این راهبرد 

مهندس آرمان حسنی مدیرعامل صندوق بازنشستگی شرکت مس در دیدار با مدیران عامل هلدینگ‌ها و شرکت‌‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران گفت:  ایجاد جریان روان و شفاف اطلاعات در صندوق بازنشستگی،  تشکیل کمیته حسابرسی، گره زدن منافع شرکتها با منافع بازنشستگان صندوق بازنشستگی بواسطه ایجاد یک ارتباط منطقی و موثر بین این دو و همچنین تعیین سازوکاری برای بهره‌گیری حداکثری از تجربیات بازنشستگان مهم‌ترین استراتژی‌ صندوق است.  

به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران، مهندس حسنی با بیان این مطلب افزود: برای دست‌یابی به این اهداف، در گام اول میبایست هزینه ها در شرکتها بر پایه یک نظام بودجه بندی صورت پذیرد که قبلا به تصویب مراجع ذیربط رسیده است بودجه‌ و انحرافات احتمالی نیز به حداقل برسد و کلیه هزینه ها بر این اساس صورت پذیرد وکلیه موارد فوق در شفافیت کامل و بدور از هرگونه ابهام باشد همچنین با رعایت تکالیف مجامع شرکتها ورعایت قوانین مربوطه میزان گزارشهای عدم انطباق حسابرسی به حداقل برسد که قطعا در این مسیر استفاده از تککنولوژی و سیستمهای یکپارچه در دستور کار خواهد بود.  و نهایتا،‌گزارش دقیق و شفاف و واقعی سود و زیان واحدهای زیرمجموعه صندوق ارائه گردد. 

وی تأکید کرد: در دوره جدید و برای نیل به چنین اهدافی، اقدام به تشکیل کمیته حسابرسی خواهیم کرد تا رهنمودهای لازم در این خصوص اخذ گردد. 

مهندس حسنی با بیان این‌که تحول و پیشرفت صندوق در گرو همراهی تمامی زیرمجموعه‌هاست، اظهار داشت: از یک‌سو به دنبال شناسایی ظرفیت‌هایی هستیم که سوددهی صندوق بازنشستگی را بالا ببرد و از سوی دیگر، با شناسایی عوامل زیان ده و با کارشناسی دقیق، می‌خواهیم صندوق را در مسیر تکامل روزافزون مادی و معنوی قرار دهیم. 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی مس با تأکید بر کاهش هزینه و شفاف‌سازی مراکز هزینه، بیان کرد: چابک سازی صندوق با شناسایی فعالیت‌های موازی،  و تمرکز و ادغام برخی حوزه‌های مشترک در شرکت‌های زیرمجموعه صندوق پیگیری خواهد شد. 

وی ادامه داد: در راستای چابک‌سازی مجموعه، کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری، پیگیر انتقال دفاتر شرکت‌های زیر مجموعه صندوق از تهران به محل اجرای پروژه‌هایشان در استانهای کرمان و آذربایجان هستیم،  مگر در موارد خاصی که عمده فعالیت شرکتی در تهران باشد. 

مهندس حسنی با اشاره به شرایط خوب صندوق که ناشی از همراهی بازنشستگان و تلاش‌های مدیران عامل پیشین به‌دست‌آمده است، اظهار داشت: باید این اندیشه در صندوق نهادینه شود که تمامی فعالیت‌ها در راستای سود حداکثری، افزایش کرامت و به‌کارگیری تجربیات بازنشستگان صنعت مس باشد و چراکه فلسفۀ وجودی صندوق، بازنشستگان و مستمری بگیران و مشارکین آن هستند. 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی مس در پایان ابراز امیدواری کرد که با همدلی و هم‌افزایی بیشتر بین بازنشستگان و کادر مدیریتی،  شاهد آینده روشن و نویدبخشی برای صندوق باشیم.