خانه
چهارشنبه, 30 فروردين 1396 ساعت 14:10

وضعیت رضایت بخش صندوق بازنشستگی مس در مقایسه با صندوق های مشابه

مدیر عامل موسسه صندوق بازنشستگی شرکت مس اعلام کرد: وضعیت صندوق بازنشستگی شرکت ملی مس در مقایسه با سایر صندوق های مشابه بسیار رضایت بخش است.

 

 

مهندس سید حجت ا... موسوی مدیر عامل موسسه صندوق بازنشستگی در همایش راهبران شرکت ملی صنایع مس ایران که در سرچشمه برگزار شد، ضمن تشکر از تلاش مدیران شرکت های زیرمجموعه موسسه صندوق بازنشستگی شرکت مس در اصلاح ساختار شرکت های تحت پوشش و سودآور نمودن آنها گفت: عمده ترین دغدغه صندوق بازنشستگی تأمین پایدار مستمری و مزایای بازنشستگان و پرداخت بموقع آن می باشد؛ این امر نه تنها دغدغه بازنشستگان عزیز است بلکه شاغلین مشمول صندوق نیز همواره این دغدغه را دارند.

 

وی ادامه داد: یکی از دغدغه های دیگری که در صندوق بازنشستگی شرکت ملی مس وجود دارد بهره برداری از دارایی ها و سرمایه های غیر مولد است. سرمایه هایی داریم که باید با برنامه ریزی دقیق تبدیل به سرمایه های مولد شوند و برخی حوزه های غیر اقتصادی و زیان ده نیز باید جمع آوری ، تعیین تکلیف شده و تغییر وضعیت دهند.

 

مدیر عامل موسسه صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران، در ادامه گفت: بازدهی کمتر از حد انتظار برخی از سرمایه گذاری های مؤسسه و برخی موازی کاری هایی که دربرخی از شرکت های زیر مجموعه مشاهده شده و در نهایت نقدشوندگی پایین سودهای تقسیمی شرکت های تابعه از دیگر موضوعاتی است که در آینده باید به آنها بپردازیم.

 

وی در خصوص رفع دغدغه اصلی موسسه صندوق بازنشستگی شرکت مس افزود: جلسات مقدماتی و متعددی تشکیل و منجر به تشکیل کارگروهی در این زمینه شد که در نهایت 4 راهکار در کارگروه مطرح گردید.

 

موسوی افزود: در راهکار اول پیشنهاد اصلاح ساختار صندوق مطرح شد به این صورت که بخش بازنشستگی را که تحت عنوان امور بازنشستگان در حال حاضر موجود است، از بخش سرمایه ای و اقتصادی جدا کرده و از حالت تصدی گری خارج سازیم.

 

وی تصریح کرد: در راهکار دوم پیشنهاد داده شده دارائی ها و مشارکین صندوق به شرکت ملی صنایع مس ایران منتقل شود و شرکت مس به صورت مستمر این بخش را در کنار سایر امور در اختیار داشته و مدیریت کند.

 

مدیر عامل موسسه صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران، در خصوص راهکار سوم نیز اظهار داشت: گنجاندن تأمین کسری صندوق در اساسنامه شرکت مس بر اساس شرایط مندرج در آئین نامه استخدامی مصوب وزارت معادن و فلزات سابق از دیگر راهکارهای پیشنهادی می باشد.

 

موسوی همچنین اکچوئری را به عنوان چهارمین راهکار پیشنهاد شده مطرح و اعلام کرد: وضعیت صندوق بازنشستگی شرکت ملی مس در مقایسه با سایر صندوق های مشابه بسیار خوب و رضایت بخش است.

 

وی ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های اعضاء محترم هئیت مدیره و مدیر عامل شرکت مس، ابراز امیدواری کرد همواره شاهد این حمایت ها باشیم.

گزارش تصویری

4 CR5A0231best7IMG 1894IMG 1894 hamayesh

با ما در تماس باشيد

تهران، خیابان ولیعصر (عج) ، تقاطع خیابان بهشتی ، کوچه پردیس پلاک 14 شماره تماس: 88100885-021

 رفسنجان : شهرک هزار واحدی   شماره تماس:     34306801-  034           امور مالی 25-03434306824

 کرمان : بلوار جمهوری اسلامی - بعد از راه آهن - قبل از سه راه هوانیروز         شماره تماس: 32232504-0343

افراد آنلاين

ما 56 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم